Herhangi bir siber saldırıda bulunuyor musunuz?

  • Hayır, gerçekleştirilmiş siber saldırılar sonucu veri tabanları sızdırılıyor ve bu veri tabanları ücretli veya ücretsiz bir şekilde çeşitli platformlarda paylaşılıyor. Biz ise bu platformlarda paylaşılan veri tabanlarını satın alıyoruz veya ücretsiz bir şekilde indiriyoruz. Daha sonra kendi veri tabanımıza koyarak ücretsiz bir şekilde sızdırılan veriler size mi ait sorgulamanıza imkan sağlıyoruz.

Veri tabanlarını nereden buluyorsunuz

  • Veri sızıntılarını kontrol etmek için takip ettiğimiz bir çok kanal mevcut. Bunlara çeşitli forumları, IRC gruplarını ve çeşitli APT gruplarını örnek verebiliriz.

Verilerimin sızdırıldığını öğrendim, ne yapmalıyım?

  • Sızdırılmış e-postanızda kullandığınız şifrenizi sıfırlayabilir, hesap ayarlarınızdan hesabınızda açılan oturumları kontrol edebilirsiniz. Verilerinizin sızdırılması, genellikle doğrudan sizi etkilemez. Fakat sizi hedef olarak seçen birisi, bu sızdırılmış verileri kullanarak size saldırmak isteyebilir.

Nasıl güvende kalabilirim?

  • Belli aralıklarla uygulamamızı kullanabilir ve herhangi bir sızıntıya maruz kalıp kalmadığınızı kontrol edebilirsiniz. Veri sızıntısı halinde bir üst başlıkta belirttiğimiz şeyleri yapabilirsiniz.

Şirket veya VIP kişi için özel bir çalışma istiyorum, bu mümkün mü?

  • Elbette. şirketiniz veya VIP kişi için detaylı bir araştırma yapabiliriz. Bunun için kurumsal@verisizintisi.com adresi üzerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Bu çalışma kesinlikle ücretsiz olmaz, lütfen bunu teklif etmeyin.

Veri Sızıntısı App üzerinden sorguladığım e-posta adresleri kayıt altına alınıyor mu?

  • Hayır, Veri Sızıntısı App üzerinden tamamen anonim bir araştırma yapıyorsunuz. Gerçekleştirdiğiniz sorgulamalar ve ziyaretiniz esnasında kullandığınız bilgisayar bilgileriniz, tarayıcı bilgileriniz, IP adresiniz, konum bilginiz gibi hiçbir veriyi toplamıyoruz. Gizlilik ilkemize ilgili linkten erişebilirsiniz. Eğer Raporlar alanından herhangi bir rapora yorum yazarsanız IP adresinizi ve yorum yazarken kullandığınız bilgilerinizi kayıt altına alıyoruz.